Egitaraua

18:00 CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 1
GALA ZINEBIEXPRESS Film laburren proiekzioa eta sari banaketa
20:00 CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 1
PROYECCIÓN ESPECIAL EL HOYO
(Galder Gaztelu-Urrutia. 94′)
20:00 ARRIAGA ANTZOKIA ATAL OFIZIALA – FILM LABURREN NAZIOARTEKO LEHIAKETA
INAUGURAZIOA. Sra. POLAROISKA kolektiboak zuzendutako gala (Alaitz ARENZANA & María IBARRETXE).

  • Xulia (Doc. Lur Olaizola Lizarralde. 16′)
  • Mateoren ama (Fic. Aitor Arregi, Jose Mari Goenaga. 14′)
  • Ártiko (Doc. Josu Venero, Jesus Mari Lazkano. 17′)
  • Anti (Fic. Josu Martínez. 18′)
  • Medvedek (Doc. Ainhoa Gutiérrez del Pozo. 14′)
  • Regina (Fic. Lander Ibarretxe Pérez. 17′)
  • Solo son peces (Doc. Paula Iglesias y Ana Serna. 17′)
20:00 KAFE ANTZOKIA ZINEBINIGHTS
Kokoshca
Cecilia Payne
11:00 MUSEO BELLAS ARTES ZINEBI MEETINGS MASTERCLASS CLAIRE SIMON
17:00 MUSEO BELLAS ARTES OHOREZKO MIKELDIA Le village / The Village (I)
(Claire Simon. 104’ )
18:00 AZKUNA ZENTROA AUDITORIO ATAL OFIZIALA – FILM LABURREN NAZIOARTEKO LEHIAKETA
CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 5
ZIFF – ZINEBI FIRST FILM NAZIOARTEKO LEHIAKETA BEH NAME SHAHRZAD LA AVALIN BAAGH ABJO DAR TEHRAN / IN THE NAME OF SCHEHERAZADE OR THE FIRST BEER GARDEN IN TEHRAN
(Narges Kalhor. 75′)
CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 7
BEAUTIFUL DOCS. MUNDUKO FILM LUZE DOKUMENTALEN PANORAMA
SHOOTING THE MAFIA
(Kim Longinotto. 97′)
SALA BBK BERTOKO BEGIRADAK Los hijos de Gernika. La lucha del pueblo vasco por su libertad / Children of Gernika: Basque People’s Struggle for Freedom
(Doc. Segundo Cazalis. 26′)
19:00 MUSEO BELLAS ARTES OHOREZKO MIKELDIA Le village / The Village (II)
(Claire Simon. 104’ )
20:00 AZKUNA ZENTROA AUDITORIO ATAL OFIZIALA – FILM LABURREN NAZIOARTEKO LEHIAKETA
CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 5
ZIFF – ZINEBI FIRST FILM NAZIOARTEKO LEHIAKETA THOSE THAT, AT A DISTANCE, RESEMBLE ANOTHER
(Jessica Sarah Rinland. 67′)
CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 7
BEAUTIFUL DOCS. MUNDUKO FILM LUZE DOKUMENTALEN PANORAMA
KRABI, 2562
(Ben Rivers, Anocha Suwichakornpong. 93′)
SALA BBK BERTOKO BEGIRADAK BAI, BAGARA
(Doc. Larraitz Zuazo. 70′)
22:00 CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 5
ZIFF – ZINEBI FIRST FILM NAZIOARTEKO LEHIAKETA SHPIA E AGËS /AGA´S HOUSE
(Lendita Zeqiraj. 107′)
CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 7
BEAUTIFUL DOCS. MUNDUKO FILM LUZE DOKUMENTALEN PANORAMA
HUO SHAN / UP THE MOUNTAIN
(Zhang Yang.126′)
23:00 MUELLE ZINEBINIGHTS
Cadri B b2b Ugao
12:00 AZKUNA ZENTROA.
SALA BASTIDA
ZINEBI MEETINGS AGAIN. PALESTINE. PALESTINIAN WOMEN FILMMAKERS
17:00 MUSEO BELLAS ARTES ZINEBI MEETINGS MASTERCLASS WANG BING

18:00 AZKUNA ZENTROA AUDITORIO ATAL OFIZIALA – FILM LABURREN NAZIOARTEKO LEHIAKETA
CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 5
ZIFF – ZINEBI FIRST FILM NAZIOARTEKO LEHIAKETA THOSE THAT, AT A DISTANCE, RESEMBLE ANOTHER
(Jessica Sarah Rinland. 67′)
CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 7
BEAUTIFUL DOCS. MUNDUKO FILM LUZE DOKUMENTALEN PANORAMA
DESERT ONE
(Barbara Kopple.108′)
18:30 CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 2
BERRIRO. PALESTINA
20:00 AZKUNA ZENTROA AUDITORIO ATAL OFIZIALA – FILM LABURREN NAZIOARTEKO LEHIAKETA
CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 5
ZIFF – ZINEBI FIRST FILM NAZIOARTEKO LEHIAKETA SHPIA E AGËS / AGA´S HOUSE
(Lendita Zeqiraj. 107′)
CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 7
BEAUTIFUL DOCS. MUNDUKO FILM LUZE DOKUMENTALEN PANORAMA
MA NUDITÉ NE SERT À RIEN / MY NUDITY MEANS NOTHING
(Marina de Van. 85′)
22:00 CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 5
ZIFF – ZINEBI FIRST FILM NAZIOARTEKO LEHIAKETA SÄSONG/RIDGE
(John Skoog. 72′)
CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 7
BEAUTIFUL DOCS. MUNDUKO FILM LUZE DOKUMENTALEN PANORAMA
SHOOTING THE MAFIA
(Kim Longinotto. 97′)
23:00 KARAOKE ZINEBINIGHTS
Borja & Josu
9:30 AZKUNA ZENTROA AUDITORIO ATAL OFIZIALA – FILM LABURREN NAZIOARTEKO LEHIAKETA
ERREPIKAPENA. AKREDITATUAK ETA IKASLEGOA
10:00 SALA BBK ZINEBITXIKI. HERMÍNA TÝRLOVÁ
11:30 SALA BBK ZINEBITXIKI. HERMÍNA TÝRLOVÁ
AZKUNA ZENTROA AUDITORIO ATAL OFIZIALA – FILM LABURREN NAZIOARTEKO LEHIAKETA
ERREPIKAPENA. AKREDITATUAK ETA IKASLEGOA
16:30 AZKUNA ZENTROA. SALA BASTIDA ZINEBI NETWORKING

PITCHINGS NETWORKING

18:00 CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 5
ZIFF – ZINEBI FIRST FILM NAZIOARTEKO LEHIAKETA SÄSONG/RIDGE
(John Skoog. 72′)
CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 7
BEAUTIFUL DOCS. MUNDUKO FILM LUZE DOKUMENTALEN PANORAMA
KRABI, 2562
(Ben Rivers, Anocha Suwichakornpong. 93′)
SALA BBK BERTOKO BEGIRADAK
18:30 CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 2
BERRIRO. PALESTINA
19:00 MUSEO BELLAS ARTES OHOREZKO MIKELDIA Wu Ming Zhe / Man With No Name
(Wang Bing. 97’)
20:00 AZKUNA ZENTROA AUDITORIO ATAL OFIZIALA – FILM LABURREN NAZIOARTEKO LEHIAKETA
CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 5
ZIFF – ZINEBI FIRST FILM NAZIOARTEKO LEHIAKETA BEH NAME SHAHRZAD LA AVALIN BAAGH ABJO DAR TEHRAN /
IN THE NAME OF SCHEHERAZADE OR THE FIRST BEER GARDEN IN TEHRAN

(Narges Kalhor. 75′)
CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 7
BEAUTIFUL DOCS. MUNDUKO FILM LUZE DOKUMENTALEN PANORAMA
DESERT ONE
(Barbara Kopple.108′)
SALA BBK BERTOKO BEGIRADAK URPEAN LURRA / LAND UNDERWATER
(Doc. Maddi Barber Gutiérrez. 50′)
22:00 CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 5
ZIFF – ZINEBI FIRST FILM NAZIOARTEKO LEHIAKETA VERDICT
(Raymund Ribay Gutierrez.126′)
CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 7
BEAUTIFUL DOCS. MUNDUKO FILM LUZE DOKUMENTALEN PANORAMA
HUO SHAN / UP THE MOUNTAIN
(Zhang Yang.126′)
23:00 VÍA DE FUGA ZINEBINIGHTS
Zinebi Relax
9:30 AZKUNA ZENTROA AUDITORIO ATAL OFIZIALA – FILM LABURREN NAZIOARTEKO LEHIAKETA
ERREPIKAPENA. AKREDITATUAK ETA IKASLEGOA
AZKUNA ZENTROA. SALA LAB -2 ZINEBI NETWORKING

One-2-one NETWORKING

ZINEBINETWORKING ekitaldia. Publikoarentzat itxia

10:00 SALA BBK ZINEBITXIKI. HERMÍNA TÝRLOVÁ
11:30 SALA BBK ZINEBITXIKI. HERMÍNA TÝRLOVÁ
AZKUNA ZENTROA AUDITORIO ATAL OFIZIALA – FILM LABURREN NAZIOARTEKO LEHIAKETA
ERREPIKAPENA. AKREDITATUAK ETA IKASLEGOA
17:00 MUSEO BB.AA. OHOREZKO MIKELDIA Szép lányok, ne sírjatok! / Don’t Cry, Pretty Girls!
(Márta Mészáros. 85′)
18:00 CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 5
ZIFF – ZINEBI FIRST FILM NAZIOARTEKO LEHIAKETA CHUN NUAN HUA KAI / FROM TOMORROW ON, I WILL!
(Ivan Marković, Wu Linfeng. 60′)
CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 7
BEAUTIFUL DOCS. MUNDUKO FILM LUZE DOKUMENTALEN PANORAMA
 

MA NUDITÉ NE SERT À RIEN / MY NUDITY MEANS NOTHING
(Marina de Van. 85′)

SALA BBK BERTOKO BEGIRADAK
18:30 CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 2
BERRIRO. PALESTINA IBRAHIM, A FATE TO DEFINE
(Lina Al Abed. 75′)
19:00 MUSEO BB.AA. OHOREZKO MIKELDIA Napló gyermekeimnek / Diary For My Children
(Márta Mészáros. 85′)
20:00 AZKUNA ZENTROA AUDITORIO ATAL OFIZIALA – FILM LABURREN NAZIOARTEKO LEHIAKETA
CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 5
ZIFF – ZINEBI FIRST FILM NAZIOARTEKO LEHIAKETA DERË E HAPUR / OPEN DOOR
(Florenc Papas.77′)
SALA BBK BERTOKO BEGIRADAK EZ, ESKERRIK ASKO. GLADYSEN LEIHOA /
NO, THANKS. GLADY’S WINDOW

(Doc. Berta Gaztelumendi. 60′)
CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 2
BEAUTIFUL DOCS. MUNDUKO FILM LUZE DOKUMENTALEN PANORAMA
DANSES MACABRES, SQUELETTES ET AUTRES FANTAISIES / DANSES MACABRES, SKELETONS, AND OTHER FANTASIES
(Pierre León, Rita Azevedo Gomes, Jean-Louis Schefer.110′)AZPITITULUAK GAZTELANIAZ BAINO EZ
SARRERA: FASeko BAZKIDEENTZAT SOILIK
CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 7
BEAUTIFUL DOCS. MUNDUKO FILM LUZE DOKUMENTALEN PANORAMA
DANSES MACABRES, SQUELETTES ET AUTRES FANTAISIES / DANSES MACABRES, SKELETONS, AND OTHER FANTASIES
(Pierre León, Rita Azevedo Gomes, Jean-Louis Schefer.110′)AZPITITULUAK GAZTELANIAZ BAINO EZ
SARRERA: FASeko BAZKIDEENTZAT SOILIK
22:00 CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 5
ZIFF – ZINEBI FIRST FILM NAZIOARTEKO LEHIAKETA LAS FACULTADES / THE FACULTIES
(Eloísa Solaas. 77′)
CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 7
BEAUTIFUL DOCS. MUNDUKO FILM LUZE DOKUMENTALEN PANORAMA
DANSES MACABRES, SQUELETTES ET AUTRES FANTAISIES / DANSES MACABRES, SKELETONS, AND OTHER FANTASIES
(Pierre León, Rita Azevedo Gomes, Jean-Louis Schefer.110′)
23:00 VÍA DE FUGA ZINEBINIGHTS
Zinebi Relax
9:30 AZKUNA ZENTROA AUDITORIO ATAL OFIZIALA – FILM LABURREN NAZIOARTEKO LEHIAKETA
ERREPIKAPENA. AKREDITATUAK ETA IKASLEGOA
10:00 SALA BBK ZINEBITXIKI. HERMÍNA TÝRLOVÁ
11:30 SALA BBK ZINEBITXIKI. HERMÍNA TÝRLOVÁ
AZKUNA ZENTROA AUDITORIO ATAL OFIZIALA – FILM LABURREN NAZIOARTEKO LEHIAKETA
ERREPIKAPENA. AKREDITATUAK ETA IKASLEGOA
17:00 MUSEO BB.AA. OHOREZKO MIKELDIA HOLDUDVAR / Binding Sentiments
(Márta Mészáros. 81′)
18:00 CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 5
ZIFF – ZINEBI FIRST FILM NAZIOARTEKO LEHIAKETA DE LOS NOMBRES DE LAS CABRAS /
ON THE NAMES OF THE GOATS

(Miguel G.Morales & Silvia Navarro. 63′)
CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 7
BEAUTIFUL DOCS. MUNDUKO FILM LUZE DOKUMENTALEN PANORAMA
DANSES MACABRES, SQUELETTES ET AUTRES FANTAISIES / DANSES MACABRES, SKELETONS, AND OTHER FANTASIES
(Pierre León, Rita Azevedo Gomes, Jean-Louis Schefer.110′)
SALA BBK BERTOKO BEGIRADAK
19:00 SALA BASTIDA (AZ) ZINEBI MEETINGS HELENA TABERNA

VARADOS
(Helena Taberna. 72′)

20:00 AZKUNA ZENTROA AUDITORIO ATAL OFIZIALA – FILM LABURREN NAZIOARTEKO LEHIAKETA
CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 5
ZIFF – ZINEBI FIRST FILM NAZIOARTEKO LEHIAKETA LAS FACULTADES / THE FACULTIES
(Eloísa Solaas. 77′)
CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 7
BEAUTIFUL DOCS. MUNDUKO FILM LUZE DOKUMENTALEN PANORAMA
SANS FRAPPER / THAT WHICH DOES NOT KILL
(Alexe Poukine.85′)
SALA BBK PROGRAMAS ESPECIALES

“YO EMPECÉ PELANDO GAMBAS. MI PRIMER CORTOMETRAJE”

22:00 CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 5
ZIFF – ZINEBI FIRST FILM NAZIOARTEKO LEHIAKETA CHUN NUAN HUA KAI / FROM TOMORROW ON, I WILL!
(Ivan Marković, Wu Linfeng. 60′)
CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 7
BEAUTIFUL DOCS. MUNDUKO FILM LUZE DOKUMENTALEN PANORAMA
ÊTRE VIVANT ET LE SAVOIR / LIVING AND KNOWING YOU ARE ALIVE
(Alain Cavalier .98′)
23:00 MUELLE ZINEBINIGHTS
Brusko Infra DJ aka Borja Crespo
Aranzazu Calleja
9:30 AZKUNA ZENTROA AUDITORIO ATAL OFIZIALA – FILM LABURREN NAZIOARTEKO LEHIAKETA
ERREPIKAPENA. AKREDITATUAK ETA IKASLEGOA
10:00 SALA BBK ZINEBITXIKI. HERMÍNA TÝRLOVÁ
11:30 SALA BBK ZINEBITXIKI. HERMÍNA TÝRLOVÁ
AZKUNA ZENTROA AUDITORIO ATAL OFIZIALA – FILM LABURREN NAZIOARTEKO LEHIAKETA
ERREPIKAPENA. AKREDITATUAK ETA IKASLEGOA
17:00 MUSEO BB.AA. OHOREZKO MIKELDIA. MÁRTA MÉSZÁROS ELTÁVOZOTT NAP / THE GIRL
(Márta Mészáros. 80′)
18:00 CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 5
ZIFF – ZINEBI FIRST FILM NAZIOARTEKO LEHIAKETA DERË E HAPUR / OPEN DOOR
(Florenc Papas.77′)
CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 7
BEAUTIFUL DOCS. MUNDUKO FILM LUZE DOKUMENTALEN PANORAMA
SANS FRAPPER / THAT WHICH DOES NOT KILL
(Alexe Poukine.85′)
SALA BBK BERTOKO BEGIRADAK GERRA HEMEN HASTEN DA/ WAR STARTS HERE
(Documental. Joseba Sanz. 64′)
19:00 MUSEO BB.AA ZINEBI MEETINGS MASTERCLASS
MÁRTA MÉSZÁROS

20:00 CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 5
ZIFF – ZINEBI FIRST FILM NAZIOARTEKO LEHIAKETA DE LOS NOMBRES DE LAS CABRAS/ON THE NAMES OF THE GOATS
(Miguel G.Morales & Silvia Navarro. 63′)
CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 7
BEAUTIFUL DOCS. MUNDUKO FILM LUZE DOKUMENTALEN PANORAMA
ÊTRE VIVANT ET LE SAVOIR / LIVING AND KNOWING YOU ARE ALIVE
(Alain Cavalier .98′)
SALA BBK SESIÓN ESPECIAL SERGIO RAMÍREZ, LA HERENCIA DE CERVANTES EN CENTROAMÉRICA / SERGIO RAMÍREZ. THE HERITAGE OF CERVANTES IN CENTRAL AMÉRICA
(Doc. Iván Argüello L. 69′)
22:00 CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 5
ZIFF – ZINEBI FIRST FILM NAZIOARTEKO LEHIAKETA VERDICT
(Raymund Ribay Gutierrez.126′)
CINES GOLEM ALHÓNDIGA
SALA 7
BEAUTIFUL DOCS. MUNDUKO FILM LUZE DOKUMENTALEN PANORAMA
STATE FUNERAL
(Sergei Loznitsa. 135′)
23:00 MUELLE ZINEBINIGHTS
Horrorxvacui
Fetén DJ
20:00 ARRIAGA ANTZOKIA CLAUSURA Sra. POLAROISKA kolektiboak zuzendutako gala (Alaitz ARENZANA & María IBARRETXE).

ZINEBI 61ko Palmaresaren proiekzioa eta sari banaketa

23:00 MUELLE ZINEBINIGHTS
Pálida
Láse Raptor x Raquel Meyers AV ShowÁ
Lourdes Madow
20:00 ARRIAGA ANTZOKIA PALMARESA ZINEBI 61ko Palmaresaren errepikapena (Film laburrak)